Hamile Giyim / Hamile Pantolon / Evde Hamile Pantolonu Yapımı Resimli Anlatım

Evde Hamile Pantolonu Yapımı Resimli Anlatım

Evde Hamile Pantolonu Yapımı Resimli Anlatım
3.2 (63.14%) 70 oys

Hamilelik döneminde istediğiniz tarzda hamile pantolonu bulmakta zorlanabilirsiniz. Kendinizi şımartmak ve istediğiniz tarzda kıyafetlere sahip olabilmek için bazı şeyleri kendiniz yapmanız gerekebilir. Bunlardan bir tanesi de sevdiğiniz kot pantolonunuzu hamile pantolonuna dönüştürmek olabilir.

Sizlere bugün dikiş makinesi kullanmadan pratik çözümler ile hamile pantolonu yapacağız. Atmaya kıyamadığınız kot pantolonunuzdan nasıl hamile pantolonu üretebileceğinizi resimli olarak anlatacağım.

Gerekli Malzemeler

hamile pantolonu gerekli malzemeler
hamile pantolonu gerekli malzemeler
  • Kot Pantolonu
  • 5 – 10 cm genişliğinde elastik kumaş
  • Kalın iplik ve iğne
  • Yapıştırıcı
  • Makas

1. Adım : Bel bandı bölgesini kesin

hamile pantolonu kemeri
hamile pantolonu kemeri

Kot pantolonunuzun bel bandının tepesinden kenar dikiş çizgisine kadar keskin makas kullanarak düzgün bir şekilde kesin. Elastik bant veya kumaşımız bu kesilen alan genişliğiyle hemen hemen aynı olmalıdır. Kestiğimiz bölgede elastik bandı geçireceğimiz bir boşluk olduğundan emin olun.  Daha güzel bir sonuç için kestiğimiz alanın kot pantolonunun yan dikişiyle aynı olmasına dikkat edin.

2. Adım : Dikişlere Yapıştırıcı Sürelim

hamile pantolonu yapıştırıcı
hamile pantolonu yapıştırıcı

Kot pantolonunda kestiğimiz bölgelerdeki oluşabilecek kumaş zedelenmelerini engellemeliyiz. Bu yüzden yapıştırıcımızı dikiş kısımlarının zedelenen yerlerine sürelim. Kurumasını bekleyelim. Bu uygulamayı kestiğimiz alanın her tarafına eşit miktarda uygulayalım.

3. Adım : Elastiğin Ölçülmesi ve Kesilmesi

elastiğin ölçülmesi ve kesilmesi
elastiğin ölçülmesi ve kesilmesi

Elastik bandınızın genişliğiniz kot pantolonunuzun kemer genişliğinde olmasına dikkat ediniz. Bu parçanın 8- 13 cm arasında olmasına dikkat ediniz. Elastik parçayı kestiğimiz bir alana doğru kaydırın.

4. Adım : Elastiği Dikmeye Başlıyoruz

elastik dikimi
elastik dikimi

Eğer elinizin altında dikiş makinesi varsa bu bölgeleri kolayca makinede dikebilirsiniz. Ancak dikiş makineniz yoksa kalın bir dikiş iğnesi de kullanabilirsiniz.

Elle dikmek için ipi iğnenin gözünden geçirin. Yaklaşık  30 cm uzunluğundaki ipi iki katı kadar çekin. Çektikten sonra ipin ucunu düğüm yapın. Kesme deliğinin altından başlayarak iç kenar boyunca dışa doğru ilmek yaparak iğnenin elastik kumaştan ve kottan geçmesini sağlayın. Bir bölümü tamamlayıncaya kadar bu işleme devam edin.

Bu dikiş işlemi birkaç dakikanızı alacaktır. Dikişlerinizi küçük ve birbirine yakın tutmanızı öneririm. Kotun üst kısmına eriştiğinizde aynı işlemi bu kez aşağı tarafa doğru devam edin. Dikişinizin sağlam olmasına dikkat edin. Elastik kumaş, kot pantolona iyice tutturulmalıdır.

İpliği kesin ve dikişinizin sağlam olup olmadığını kontrol edin.

5. Adım : Elastiği Birleştiriyoruz

elastik birleştirme
elastik birleştirme

Elastik kumaşımızı, kot pantolonumuzun bir kenarına iyice sabitleştirdik. Şimdi sırada diğer kenarla birleştirme işlemi var. Bir önceki adımda anlattığımız adımları şimdi bu kenarda yapıyoruz. Bu işlemin ardından elastik kumaş sayesinde iki köprüyü birbiriyle birleştirmiş oluyoruz.

6. Adım : Hamile Pantolonunuzu Deneyin

hamile pantolonu deneyin
hamile pantolonu deneyin

Kot pantolonunuz artık hamile pantolonuna dönüştü. Şimdi pantolonunuzu deneyin ve hamile giyim kıyafetleriniz arasına bir yenisini daha ekleyin. Kendinizi rahat hissettiğiniz bir pantolonunuz artık hamile pantolonu görevi görmektedir. Kemer kısmını örten bir üst giyin ve rahatlıkla gezmelere çıkın.

İyi Eğlenceler…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

It is main inner container footer text