Resimlerle 12 Adımda Hamile Pantolonu Seçimi

Hamile anne adaylarının büyük bir çoğunluğu hamileliklerinin ilk trimesterinde (ilk 3 aylık dönem) alışveriş yapmadan durabilmektedirler. Ancak hamilelik süreci devam ettikçe karnınız çıkmaya başlayacaktır. Bu durumda elinizdeki pantolonlarınızın olmadığını farkedersiniz. Hatta bir süre sonra dolabınızdaki pantolonların vücudunuzu sıktığını anlayacaksınız.

Bu durumda hamile pantolonları sizi büyük bir sıkıntıdan kurtaracaktır. Hamile pantolonları, hamilelik süresince size ve vücudunuza yardımcı olacaktır. Hamilelik süresi ilerledikçe mutlaka elinizin altında bir tane olmasının ne kadar zorunlu olduğunu anlayacaksınız.

Hamile Pantolonu İçin Alışveriş AraştırmasıHamile Pantolonuna İhtiyacınız Olana Kadar Bekleyin


Muhtemelen hamileliğinizin ilk zamanlarında karnınız henüz çıkmadığı için çok fazla hamile pantolonu ihtiyacınız olmayacaktır. Dolabınızda bulunan rahat giysilerle ilk zamanlarınızda idare etmeniz daha uygun olacaktır.

Eğer bana soracak olursanız özellikle 3. aya kadar karnınız fazla çıkmadıysa beklenebilir. Vücudunuz izin veriyorsa daha fazla da hamile pantolonu almak için bekleyebilirsiniz. Bu süreçte biraz zamana ihtiyacınız var. Çünkü alacağınız kilolar ve ne kadar kilo aldığınız alışveriş için sinyallerin oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Tabi bu süreç zarfında artık eski pantolonlarınızın sizi rahatsız ettiğini hissedebilirsiniz. Elinizin altında mutlaka yedek hamile pantolonu ve türevlerini bulundurmanız iyi olacaktır.

Neye İhtiyacınız Olduğuna Karar Verin
Mümkün mertebe bu dönemde hamilelik süresince ne tarz kıyafetlere ihtiyacınız olacağını düşünün. Kendinize göre bir planlama hazırlayın. Hazırlayacağınız alışveriş listesinde ekstra ekstra ihtiyaçlara çok fazla yer vermeyin. Bu süreçte her an vücut yapınız değişebileceğinden dolayı gereksiz masraf yapmayın.
Yapılan araştırmalara göre ; hamile kadınların %45 gibi bir kısmı günlük ihtiyaçlarından dolayı alışveriş yaptıkları için kullandıkları bir kıyafeti çoğu zaman 2. kez kullanamadıkları tespit edilmiş.

Hamilelik süresince kadınlar genelde 2 ya da 3 hamile pantolonu aldıkları görülmüştür. Pantolonları tercih ederken aynı tarzda almayın. Farklı kombinlerinizi düşünerek en çok giyebileceğiniz tarzda hamile pantolonu seçmeye çalışın.

Dikkatli bir seçim yaparsanız iş ve günlük yaşamınızda ortak kullanım alanına uygun pantolonlar seçerseniz daha az masrafla daha rahat bir hamilelik süreci geçirebilirsiniz.

Kaliteli ve Uygun Fiyatları Mağazaları Tercih Edin
Marka fikrine çok kapılmadan güvendiğiniz ve uygun fiyatlı alışveriş mağazalarını tercih etmenizi tavsiye ederim. Çünkü kimi alışveriş merkezlerinde hamile annelerinin ceplerini aşırı derecede yoracak fiyatlara denk gelebilmektesiniz. Ne kadar pahalı o kadar iyi mantığı çokta akıl işi değil artık.

Ülkemiz hamile giyim konusunda çok fazla seçeneğe sahiptir. Bu yüzden şanslıyız. Rakipler birbirleriyle kalite ve fiyat konusunda yarıştığı için hamile pantolonları da aynı derece bizim için daha uygun hale gelmektedir.

Hamile Pantolonu Satın Alma AşamasıHamile Pantolonu Beden Seçimi


Hamile pantolonu beden seçimi önemli bir aşamamızdır. Anca panik yapmamıza gerek yok. Hamile pantolonlarının bedenleriyle normal günlük yaşamda giyindiğimiz pantolonların bedenleri birbirlerine yakındır. Karnınız çıkmış olsa dahi bel genişliğiniz çok fazla artmadığı sürece giydiğiniz pantolon bedeni de çok fazla değişmeyecektir.

Bel genişliği ile karnınızın çıkmasını karıştırmayın. Örnek vermek gerekirse hamilelikten önce 40 beden pantolon giyiyorsanız hamilelik sürecinde de hamile pantolonunuzun da 40 beden civarında olacağını bilmelisiniz.

Tarzınızdan Fedakarlık Yapmanıza Gerek Yok
Ülkemiz tekstil cenneti olduğu gibi hamile giyim sektörü de oldukça geniştir. Piyasa da çok fazla doğum pantolonu bulunmaktadır. Sportif ve zarif tarzlar hamile pantolonları olduğu gibi dar ve geniş bacaklı versiyonları da satılmaktadır.

Hamilelik süresince hamile pantolonları alanında sizin tarzınızı hangisi yansıtıyorsa tercihlerinizi de o şekilde yapabilirsiniz. Size tavsiyem gerçekten tarzınız neyse hamilelik süresince de onu yansıtın.

Vücut Tipinize Uygun Pantolon Seçimi Yapın


Sizlere hamilelik pantolonlarının genel yapıları ile ilgili bilgi vereyim :

  • Bazı hamile pantolonlarının geniş ve esnek yapıdadır. Büyüyen karnınızı kaplayan esnek bir kemeri bulunmaktadır. Beliniz standart pantolonlarla aynı düzende olduğu için hamileliğin ilk zamanlarında kullanımını tavsiye etmekteyim.

  • Hamile pantolonlarının kimisinde göbeğinizin altında kalan bir kemer bölgesi vardır. Bu tarz pantolonlar karnınızda sıkıca oturmaz. Bu nedenle hamileliğin 2. trimesterinde kullanımı daha yaygındır. Bu tarz pantolonların problemli yanı ise eğilip büküldüğümüz veya ani hareketlerimizde pantolonda hafif düşmeler meydana gelebilmektedir. Vücudunuza göre mi değil mi kontrolünü mutlaka yapmalısınız.

  • Bir diğer çeşit olan hamile pantolon ise karnınızın üstüne oturan yapılı pantolonlardır. Bu tarz pantolonların elastik bir yapısı var ve tüm karnınızı güzel bir şekilde korur. Genelde en çok tercih edilen hamile pantolonu budur. Çünkü tüm hamilelik süresince kullanılabilmektedir.

Seçtiğiniz Pantolonlar Hamilelik Süresince İşinize Yarasın


Elastik yapılı pantolonlar vücut tipinize göre kolay şekil alabilen pantolonlardır. Bu tarz pantolonlar hamilelik süresince ne çok işinize yarayacak özelliktedir. Taytsı yapılı ve elastik özelliği bulunan hamile pantolonları satın almaya çalışın.

Bu tarz pantolonların diğer bir özelliği ise karnınızı çok güzel bir şekilde korumaktadır. Elastik yapılı hamile pantolonları vücudunuza adapte olacak ve karnınız büyüdükçe sizinle büyüyecektir.

Bacaklarınızı Çok Sıkan Pantolonları Tercih Etmeyin
Hamilelik süresince sadece karnınız genişlemeyecektir. Bu yüzdensadece karnınızı düşünerek alışveriş yapmamalısınız. Birçok hamile kadında bacaklarda ve ayak bileklerinde şişlikler görülebilmektedir.  Bu yüzden alışveriş yaparken dar yapılı hamile pantolonlarını çok fazla tavsiye etmiyorum.

Pamuklu Pantolonları Tercih Edin


Hamile pantolonu seçimi yaparken pamuk maddesinden üretilip üretilmediğini kontrol edin. Pamuklu hamile pantolonlarını tercih etmemin sebebi daha fazla hava akışı sağlamaktadır. Bunun yanında bir diğer avantajı ise terlemeyi önlemektedir.

Hamile Pantolonunuzu Denemeden Almayın


Hamile pantolonu almadan önce denemenizi tavsiye ederim. Pantolonu giyindikten sonra biraz gezinin. İçinde rahat kaldığınızdan emin olun. Karnınızı sıkmadığından emin olun. Pantolon eğer sizi herhangi bir şekilde sıktığını veya bunalttığını düşünüyorsanız bu tarz bir pantolonu tercih etmenizi önermiyorum.

Pantolonun yeterince esnek ve elastik yapıda olduğundan emin olun. Eğer pantolonunuz yeterince esnek değilse 3. trimesterde pek kullanabileceğinizi zannetmiyorum. Daha ağır bir dönemde olacağınız için alışveriş yapmakta zorlanabilirsiniz. O yüzden ilerde bir daha alışveriş yaparım yanılgısına düşmeyin.

Eğer online olarak internet sitelerinden alışveriş yapıyorsanız size tavsiye beden tablosunu kullanınız. Kendi beden ölçüleriniz ile alışveriş yapacağınız web sitesinde beden ölçülerini karşılaştırın. En önemli ölçü bölgeniz ise kalçalarınızdır. Tercihlerinizi bu bölgenize dikkat ederek yapın.

Yorumlar